Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

 

 

Co je to "KOPEC"?

 

 

 

Roky ubíhaly, přibývalo závodů i jejich účastníků. S ukončením registrace SK Bering Praha, pod jehož dohledem soutěž do roku 1998 probíhala, bylo nutné řešit otázku zastřešení seriálu (tehdy už Poháru v bězích do kopců v Praze a okolí). Některé závody organizovali jednotliví běžci, a bylo i z právního hlediska potřebné někým závody pořádat a soutěž řídit.

 

 

V hospodě Na Kačabce jsme o tom přemýšleli a název občanského sdružení se přímo nabízel. Mezi řečí mě napadla taková ptákovina, kterou jsem si nenechal pro sebe a okamžitě se s ní pochlubil:

„A to ani nevíte, že KOPEC není jen terénní nerovnost, ale že je to slovo složené z počátečních písmen, které znamenají Klub Organizátorů Pražských Excelentních (nebo Exkluzivních) Cílů.“ Tehdy taková hloupost, i když časem se ukázalo, že na tom něco je.

Chvíli se rozhostilo ticho, po kterém následoval typický Honzův smích doplněný komentářem, který bych tu nerad uváděl. Věděl jsem, že můj „úlet“ byl schválen.

 

Samozřejmě pro mě (a jistě i pro většinu z vás) to stále znamená, že se jedná o název občanského sdružení, které má něco společného s organizováním běžeckých závodů a soutěže v bězích do kopců.

 

 

Honza s Janou Požgayovou a Maruškou Pštrossovou vše připravili a zařídili a v roce 1999 bylo Občanské sdružení KOPEC zaregistrováno.

 

 

 

fb