Jdi na obsah Jdi na menu
 


11. 8. 2008

 

 

 

Za Štěchovickým pokladem

 

 

 

Radek přišel s tím, že by taky uspořádal jeden z běžeckých závodů. Poběží se prý u nich, u Štěchovic. Tam, co hledají ten poklad.

 

(V jednoduchosti je síla)

 

 

S oběma známými dobrodruhy se znal osobně, a tak není divu, že se snažil přivést je a ukázat běžcům. To se mu nakonec v průběhu let podařilo. Pan Mužík i pan Gaensel se přišli na běžce podívat. Věnovali i drobné knižní ceny a někteří z vás vlastní i jimi podepsané publikace.

 

V roce 1998 se závodu zúčastnila početná skupina amerických sportovců. Jejich zásluhou se změnily traťové rekordy. Ten absolutní (Mark Misch - 12:25 min.) vydržel už deset let, ženský nejlepší výkon Grace Taylorové byl překonán až v roce 2006 (Helena Poborská - 14:25 min.).

 

Jednou se ale okolo pokladu neběželo. Bylo to o povodních v roce 2002.

 

Nejvíce běžců si přišlo zazávodit v loňském roce (64 startujících). Letos jen o čtyři méně.

 

V pozdějších letech převzal pořadatelské žezlo závodu triatlonový klub Novis Praha v zastoupení Romana Maška a Pepy Zejmana.

Novisáci jsou pořadatelsky velmi činorodí. Nejen Roman, co peče housky na Skalce, a Pepa „Kajman“ Zejman, ale i Michal „Rumolam“ Zimola, Petr „Ochotný“ Novotný či Honza Šiml „Řehtavec“. Kdo by neznal kupříkladu Běh Prokopským údolím, Ondřejův běh v Krčském lese, Letní Rumolamův běh z Petrovic do Průhonic a zpět, nebo Sousedský běh v Hostivicích.

 

 

Prvních asi devět stovek metrů běhu Okolo Štěchovického pokladu se běží po rovné asfaltové silnici k přehradě. Poté se odbočí a stoupá po lesní cestě, místy i kamenité. V polovině stoupání čeká na běžce krátký seběh. Cílová rovinka je dlouhá asi sto metrů.

 

Pomineme-li dlouhý úvodní a krátký závěrečný rovný úsek (a taky jeden seběh) dopočítáme se, že průměr stoupání činí okolo deseti procent. Tedy žádný lehký kopec.

 

 

Nejen Okolo Štěchovického pokladu, ale i Za Štěchovickým pokladem. Tak se v minulosti jmenovaly některé ročníky tohoto závodu.

 

 

 

fb